XXl ГУРТ ШУДОНЪЁС. Йылпумъянъёс

Удмурт Дунне
By Удмурт Дунне 27 февраля, 2015 11:31

Инты но дыр. Юкаменскын ортчем гурт шудонъёслы йылпумъянъёс.

Куасэн бызьылон (классика амал)

Нылкышноос

18-29 арес — 5 иськем

1. Перевозчикова Алёна (Шаркан) — 15.49

2. Леконцева Дарина (Эгра) — 16.41

3. Блинова Мария (Ува) — 16.57

30-39 арес — 5 иськем

1. Воронцова Екатерина (Дэри) — 15.20

2. Веретенникова Ольга (Ува) — 16.36

3. Копысова Наталья (Эгра) — 17.09

40-49 арес — 3 иськем

1. Михайлова Раиса (Вотка) — 11.42

2. Михайлова Ларина (Якшур-Бӧдья) — 12.19

3. Скобкарёва Людмила (Балезино) — 12.24

50 арес но солэсь ятыр — 3 иськем

1. Рудина Юлия (Яр) — 12.12

2. Данилова Нина (Дэбес) — 13.53

3. Бехтерева Алевтина (Дэри) — 14.04

Воргоронъёс

18-29 арес — 10 иськем

1. Никитин Владимир (Пичи Пурга) — 26.45

2. Жуйков Анатолий (Вавож) — 26.54

3. Кабанов Никита (Ува) — 27.08

30-39 арес — 10 иськем

1. Королёв Игорь (Сарапул) — 27.05

2. Ходырев Дмитрий (Якшур-Бӧдья) — 27.49

3. Мезенцев Александр (Шаркан) — 28.02

40-49 арес — 5 иськем

1. Григорьев Василий (Дэри) — 14.05

2. Корепанов Владимир (Балезино) — 14.09

3. Гильфанов Василь (Каракулино) — 14.29

50 арес но солэсь ятыр — 5 иськем

1. Батаногов Николай (Шаркан) — 15.11,0

2. Трофимов Михаил (Ува) — 15.11,2

3. Гордеев Юрий (Сарапул) — 15.15

Командаен спринт (эркын амал)

Нылкышноос

1. Шаркан (Батаногова Ольга, Перевозчикова Алёна) — 14.51

2. Эгра (Копысова Наталья, Леконцева Дарина) — 15.20

3. Ува (Веретенникова Ольга, Зайцева Алёна) — 15.33

Воргоронъёс

1. Ува (Тарасов Сергей, Лобастов Никита) — 11.56

2. Пичи Пурга (Филимонов Александр, Никитин Владимир) — 11.57

3. Вавож (Жуйков Анатолий, Телицын Егор) — 11.59

Эстафета

Нылкышноос (4х3 иськем)

1. Шаркан (Батаногова Ольга, Турова Светлана, Широбокова Юлия, Перевозчикова Алёна) — 44.09

2. Эгра (Поторочина Анастасия, Семакина Людмила, Копысова Наталья, Леконцева Дарина) — 44.52

3. Балезино (Ашихмина Елена, Скобкарёва Людмила, Касимова Анастасия, Князева Евгения) — 45.32

Воргоронъёс (4х5 иськем)

1. Вавож (Телицын Егор, Зайцев Николай, Телицын Артём, Жуйков Анатолий) — 51.52

2. Эгра (Кожевников Сергей, Поздеев Александр, Копысов Виктор, Казаков Дмитрий) — 52.10

3. Ува (Кабанов Никита, Трофимов Михаил, Тарасов Сергей, Лобастов Никита) — 52.11

Полиатлон (гимнастика, ыбылӥськон, куасэн бызьылон)

Нылкышноос (18-39 арес)

1. Бушкова Александра (Ува)

2. Злобина Наталья (Юкаменск)

3. Кудрявцева Жанна (Ува)

Нылкышноос (40 арес но солэсь ятыр)

1. Маркова Елена (Эгра)

2. Суворова Нина (Вавож)

3. Петрова Галина (Пичи Пурга)

Воргоронъёс (18-39 арес)

1. Злобин Николай (Юкаменск)

2. Кожевников Сергей (Эгра)

3. Митрошин Владимир (Кияса)

Воргоронъёс (40 арес но солэсь ятыр)

1. Дмитриев Александр (Дэри)

2. Ефремов Вениамин (Эгра)

3. Замыров Николай (Якшур-Бӧдья)

Семьяос (дартс, комбинированной эстафета, эстафета)

Нылпизы — ныл

1. Диана, Мария Эдуард Алексеевъёс (Можга)

2. Яна, Ольга но Алексей Рычковъёс (Шаркан)

3. Алина, Нина но Леонид Королёвъёс (Юкаменск)

Нылпизы — пи

1. Владислав, Галина но Владимир Дунькинъёс (Кез)

2. Владимир, Ольга но Василий Малыхъёс (Дэри)

3. Иван, Надежда но Игорь Фёдоровъёс (Пичи Пурга)

Кивалтӥсьёс

Ыбылӥськон

Нылкышноос

1. Крмакова Светлана (Эгра) — 90 очко

2. Игнатова Елена (Яр) — 84 очко

3. Васильева Тамара (Кияса) — 76 очко

Воргоронъёс

1. Четкарёв Михаил (Дэри) — 85 очко

2. Плотников Александр (Кизнер) — 85 очко

3. Широких Александр (Юкаменск) — 85 очко

Дартс

1. Асабин Игорь (Сарапул) — 640 очко

2. Логинова Надежда (Пичи Пурга) — 630 очко

3. Чайников Николай (Сьӧлта) — 608 очко

Куасэн бызьылон

Нылкышноос

1. Долгова Наталья (Грак)

2. Логинова Надежда (Пичи Пурга)

3. Анисимова Ирина (Балезино)

Воргоронъёс

1. Зиятдинов Борис (Дэри)

2. Осинцев Иван (Дэри)

3. Кадров Степан (Алнаш)

Баскетбол

Нылкышноос

1. Ува

2. Вотка

3. Сьӧлта

Воргоронъёс

1. Эгра

2. Ува

3. Можга

Шахмат

1. Можга

2. Дэбес

3. Эгра

Шашки

1. Глаз

2. Ува

3. Сьӧлта

Хоккей

1. Глаз

2. Дэри

3. Вотка

Огъя зачётын

I группа

1. Эгра 2. Ува 3. Дэри

Можга, Вотка, Пичи Пурга, Балезино, Сарапул, Кез

II группа

1. Шакран 2. Якшур-Бӧдья 3. Яр

Кизнер, Вавож, Глаз, Алнаш, Камбарка

III группа

1. Юкаменск 2. Сьӧлта 3. Дэбес

Красногорск, Каракулино, Кияса, Сюмси, Грак

Удмурт Дунне
By Удмурт Дунне 27 февраля, 2015 11:31
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/users/u/udmdunne/domains/udmdunne.ru/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188
<