Вормисе потэмъёс

Удмурт Дунне
By Удмурт Дунне Июль 12, 2013 13:16

Вормисе потэмъёс

079610795079576Бызьылон
Нылкышноос:
100 метре
1. Галичанина Анастасия (Пичи Пурга) — 12.4
2. Григорьева Анастасия (Глаз) — 12.5
3. Николаева Снежана (Можга) — 12.6
400 метре
1. Соболева Евгения (Ува) — 0.57.5
2. Долотовских Алина (Вавож) — 0.59.1
3. Гайфуллина Ксения (Дэри) — 0.59.3
800 метре
1. Пелевина Екатерина (Сарапул) — 2.06.6
2. Соболева Евгения (Ува) — 2.10.2
3. Мартыненко Кристина (Якшур-Бӧдья) — 2.14.9
1500 метре
1. Пелевина Екатерина (Сарапул) — 4.17.2
2. Наговицына Елена (Каракулино) — 4.22.8
3. Корепанова Юлия (Вавож) — 4.32.6
3000 метре
1. Наговицына Елена (Каракулино) — 9.27.2
2. Корепанова Юлия (Вавож) — 9.40.0
3. Боброва Надежда (Сарапул) — 9.57.9
Воргоронъёс:
100 метре
1. Беляев Алексей (Дэри) — 10.8
2. Антонов Артём (Дэри) — 10.8
3. Торхов Юрий (Вавож) — 10.9
400 метре
1. Торхов Юрий (Вавож) — 0.48.0
2. Костицын Илья (Глаз) — 0.48.9
3. Шумков Алексей (Каракулино) — 0.50.0
1500 метре
1. Хмелёв Виталий (Пичи Пурга) — 3.47.2
2. Бочкарёв Андрей (Можга) — 3.50.8
3. Волков Антон (Глаз) — 3.53.5
3000 метре
1. Хмелёв Виталий (Пичи Пурга) — 8.18.3
2. Бочкарёв Андрей (Можга) — 8.19.0
3. Васильев Константин (Дэри) — 8.19.3
5000 метре
1. Васильев Константин (Дэри) — 14.24.3
2. Полтанов Алексей (Кизнер) — 14.28.3
3. Александров Сергей (Кизнер) — 14.32.1

Ӝог ветлон
Нылкышноос:
3 иськем
1. Трифонова Светлана (Пичи Пурга) — 13.25
2. Смакалова Валентина (Ува) — 13.36
3. Пономарёва Мария (Дэбес) — 14.04
5 иськем
1. Ежова Екатерина (Шаркан) — 23.11
2. Пономарёва Мария (Дэбес) — 23.31
3. Трифонова Светлана (Пичи Пурга) — 23.55
Воргоронъёс:
5 иськем
1. Корепанов Сергей (Якшур-Бӧдья) — 20.58
2. Ловкин Семён (Можга) — 21.27
3. Максимов Владислав (Балезино) — 21.48
10 иськем
1. Корепанов Сергей (Якшур-Бӧдья) — 42.54
2. Ловкин Семён (Можга) — 43.58
3. Максимов Владислав (Балезино) — 45.20

Нылкышноослэн 400x300x200x100 эстафетазы
1. Сарапул (Пелевина Екатерина, Шергина Марьям, Сухова Светлана, Боброва Надежда) — 2.20.7
2. Можга (Николаева Снежана, Калинина Анна, Алексеева Ольга, Киселёва Елена) — 2.22.9
2. Ува (Соболева Евгения, Сидорова Алёна, Мурашкина Наталья, Кудрявцева Жанна) — 2.22.9
Воргоронъёслэн 800x400x200x100 эстафетазы
1. Дэри (Васильев Константин, Беляев Алексей, Михеев Леонид, Антонов Артём) — 3.17.3
2. Глаз (Волков Антон, Костицын Илья, Варанкин Александр, Кельдышев Андрей) — 3.19.7
3. Вавож (Карпов Сергей, Торхов Юрий, Миловидов Пётр, Романов Сергей) — 3.20.2

Кузьдалае тэтчан
Нылкышноос:
1. Николаева Снежана (Можга) — 5.52
2. Галичанина Анастасия (Пичи Пурга) — 5.13
3. Копотева Надежда (Камбарка) — 5.07
Воргоронъёс:
1. Беляев Алексей (Дэри) — 6.63
2. Иманаев Михаил (Ува) — 6.61
3. Журавлёв Геннадий (Вотка) — 6.51

Полиатлон
Нылкышноос:
18-39 арес
1. Кудрявцева Жанна (Ува)
2. Зямбекова Карина (Юкаменск)
3. Алексеева Валентина (Можга)
40 арес но солэсь ятыр
1. Маркова Елена (Эгра)
2. Нуруллина Альфия (Можга)
3. Некрасова Ольга (Балезино)
Воргоронъёс:
18-39 арес
1. Злобин Николай (Юкаменск)
2. Кожевников Сергей (Эгра)
3. Туманов Сергей (Можга)
40 арес но солэсь ятыр
1. Дмитриев Александр (Дэри)
2. Ефремов Вениамин (Эгра)
3. Вахрушев Владимир (Дэри)

Гира ӝутъян
Нылкышноос:
Секталазыя 63 килограммозь
1. Калашникова Валентина (Дэбес)
2. Касимова Раиса (Балезино)
3. Кочурова Екатерина (Дэри)
Секталазыя 68 килограммозь
1. Бекчурина Елена (Сьӧлта)
2. Веретенникова Татьяна (Яр)
3. Иванова Раиса (Глаз)
Секталазыя 68 килограммлэсь ятыр
1. Павлова Вероника (Можга)
2. Заварухина Ирина (Пичи Пурга)
3. Воронцова Ольга (Шаркан)
Воргоронъёс:
Секталазыя 63 килограммозь
1. Смирнов Антон (Сюмси)
2. Калинин Иван (Вотка)
3. Шиляев Александр (Ува)
Секталазыя 68 килограммозь
1. Панфилов Алексей (Пичи Пурга)
2. Кириллов Владимир (Можга)
3. Евдокимов Алексей (Алнаш)
Секталазыя 73 килограммозь
1. Семёнов Николай (Пичи Пурга)
2. Осинцев Алексей (Дэри)
3. Рудин Александр (Можга)
Секталазыя 78 килограммозь
1. Липин Андрей (Пичи Пурга)
2. Власичев Юрий (Ува)
3. Жуков Олег (Сюмси)
Секталазыя 85 килограммозь
1. Иванов Юрий (Можга)
2. Веретенников Сергей (Яр)
3. Зайцев Иван (Вавож)
Секталазыя 95 килограммозь
1. Шатров Тимофей (Балезино)
2. Ипатов Евгений (Ува)
3. Осинкин Юрий (Сарапул)
Секталазыя 95 килограммлэсь ятыр
1. Мамонтов Николай (Дэри)
2. Стрелков Игорь (Ува)
3. Газизов Ришат (Камбарка)

Армспорт
Нылкышноос:
Секталазыя 55 килограммозь
1. Перевощикова Мария (Кез)
2. Клементьева Марина (Эгра)
3. Пермитина Ольга (Сарапул)
Секталазыя 65 килограммозь
1. Арасланова Анастасия (Юкаменск)
2. Федотова Дарина (Вотка)
3. Сабурова Людмила (Пичи Пурга)
Секталазыя 80 килограммозь
1. Ившина Елена (Юкаменск)
2. Корепанова Любовь (Яр)
3. Мосалёва Анна (Каракулино)
Воргоронъёс:
Секталазыя 65 килограммозь
1. Широбоков Павел (Шаркан)
2. Демьянов Иван (Пичи Пурга)
3. Богданов Константин (Глаз)
Секталазыя 75 килограммозь
1. Корякин Андрей (Дэри)
2. Костюк Дмитрий (Эгра)
3. Беляев Александр (Сарапул)
Секталазыя 85 килораммозь
1. Александров Матвей (Дэри)
2. Беляев Андрей (Сарапул)
3. Боталов Александр (Пичи Пурга)
Секталазыя 85 килограммлэсь ятыр
1. Скворцов Дмитрий (Эгра)
2. Агафонов Руслан (Вавож)
3. Данасиенко Севастьян (Дэри)

Нюръяськон
Секталазыя 62 килограммозь
1. Киракосян Армен (Шаркан)
2. Аллакулов Владимир (Вавож)
3. Каретин Александр (Вавож)
Секталазыя 72 килограммозь
1. Кислицин Сергей (Сарапул)
2. Перевозчиков Артём (Шаркан)
3. Мамонтов Андрей (Дэри)
Секталазыя 84 килограммозь
1. Баталов Иван (Дэри)
2. Орлов Александр (Алнаш)
3. Нуриев Рамис (Каракулино)
Секталазыя 100 килограммозь
1. Гасымов Мирадам (Якшур-Бӧдья)
2. Каримов Тимур (Сарапул)
3. Зураев Зелимхан (Ува)

Дзюдо
Секталазыя 66 килограммозь
1. Назаров Сергей (Ува)
2. Мерзляков Алексей (Эгра)
3. Иванов Алексей (Кез)
3. Щетников Антон (Як-шур-Бӧдья)
Секталазыя 73 килограммозь
1. Глухов Виталий (Камбарка)
2. Шкоркин Александр (Эгра)
3. Гатауллин Эльдар (Камбарка)
3. Наговицын Андрей (Шаркан)
Секталазыя 81 килограммозь
1. Чирков Станислав (Ува)
2. Кыштымов Игорь (Кам-барка)
3. Орлов Александр (Алнаш)
3. Мамонтов Андрей (Сарапул)
Секталазыя 90 килограммозь
1. Фадеев Андрей (Грак)
2. Зураев Зелимхан (Ува)
3. Першин Андрей (Алнаш)
3. Полянцев Владимир (Сарапул)

Спортъя семьяос (дартс, эстафета, теннис, шашки)
Семья — ныл
1. Косолаповъёс (Кияса)
2. Концовъёс (Алнаш)
3. Пивоваровъёс (Вавож)
Семья — пи
1. Сабуровъёс (Кез)
2. Малыхъёс (Дэри)
3. Афанасьевъёс (Сюмси)

Ӝӧк выл теннис
Нылкышноос:
1. Кез 2. Можга 3. Дэри
Воргоронъёс:
1. Можга 2. Кез 3. Ува

Волейбол
Нылкышноос:
1. Дэри 2. Кез 3. Эгра
Воргоронъёс:
1. Дэри 2. Балезино 3. Можга

Ӟуч лапта
Нылкышноос:
1. Эгра 2. Дэбес 3. Пичи Пурга
Воргоронъёс:
1. Дэри 2. Пичи Пурга 3. Сьӧлта

Дартс
1. Грак 2. Дэри 3. Пичи Пурга

Шальы
1. Шаркан 2. Кизнер 3. Эгра

Футбол
1. Ува 2. Дэри 3. Пичи Пурга

Гозы кыскан
1. Дэри 2. Грак 3. Можга

Кивалтӥсьёс
Ыбылӥськон
Нылкышноос:
1. Крмакова Светлана (Эгра) — 91 очко
2. Чуракова Татьяна (Эгра) — 87 очко
3. Игнатова Елена (Яр) — 86 очко
Воргоронъёс:
1. Морозов Александр (Ува) — 92 очко
2. Федотов Сергей (Сьӧл-та) — 89 очко
3. Головин Владимир (Ува) — 89 очко

Шальы
1. Шаркан 2. Красногорск 3. Сьӧлта
Огъя зачётын
I группа
1. Дэри 2. Ува 3. Можга
Пичи Пурга, Эгра, Сарапул, Кез, Балезино, Вотка
II группа
1. Шаркан 2. Вавож 3. Якшур-Бӧдья
Кизнер, Алнаш, Яр, Глаз, Камбарка
III группа
1. Каракулино 2. Юкаменск 3. Дэбес
Сьӧлта, Красногорск, Сюмси, Грак, Кияса.

Туспуктэмез: udmfoto.ru

Удмурт Дунне
By Удмурт Дунне Июль 12, 2013 13:16
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/users/u/udmdunne/domains/udmdunne.ru/wp-content/themes/allegro-theme/functions/filters.php on line 188
<