24-тӥ гурт шудонъёс: Инты но дыр. Йылпумъянъёс

Удмурт Дунне
By Удмурт Дунне Февраль 28, 2018 11:17

24-тӥ гурт шудонъёс: Инты но дыр. Йылпумъянъёс

Кызьы ортчизы Ӵошатсконъёс, лыдӟыны быгатӥськоды татысь. Нош али йылпумъянъёс сярысь.

Куасэн бызьылон

(классика амал)

Нылкышноос

18-29 арес — 5 иськем

1. Некрасова Дина (Шаркан) — 17.10

2. Белослудцева Дарья (Кез) — 17.33

3. Леконцева Дарина (Эгра) — 17.44

30-39 арес — 5 иськем

1. Кутявина Ольга (Яр) — 19.26

2. Веретенникова Ольга (Ува) — 19.31

3. Митрошина Ксения (Кияса) — 19.53

40-49 арес — 3 иськем

1. Филимонова Светлана (Пичи Пурга) — 10.47

2. Михайлова Раиса (Вотка) — 10.56

3. Копысова Наталья (Эгра) — 11.10

50 арес но солэсь ятыр — 3 иськем

1. Рудина Юлия (Яр) — 11.52

2. Жуйкова Надежда (Вавож) — 12.55

3. Данилова Нина (Дэбес) — 13.01

Воргоронъёс

18-29 арес — 10 иськем

1. Баграшов Дмитрий (Пичи Пурга) — 28.27

2. Вахрушев Евгений (Эгра) — 28.27,5

3. Чукавин Михаил (Кизнер)- 28.38

30-39 арес — 10 иськем

1. Мезенцев Александр (Шаркан) — 30.08

2. Ходырев Дмитрий (Якшур-Бӧдья) — 30.09

3. Игнатьев Михаил (Вотка) — 30.53

40-49 арес — 5 иськем

1. Королёв Игорь (Сарапул) — 15.07

2. Корепанов Владимир (Балезино) — 15.10

3. Копысов Виктор (Эгра) — 15.12

50 арес но солэсь ятыр — 5 иськем

1. Григорьев Василий (Дэри) — 16.08

2. Главатских Сергей (Кез) — 16.09

3. Зайцев Николай (Вавож) — 16.34

Командаен спринт

(2х1,2 иськем)

Нылкышноос

1. Шаркан (Батаногова Ольга, Некрасова Дина) — 12.46,5

2. Кез (Главатских Виктория, Белослудцева Дарья) — 12.51,9

3. Ува (Шигарева Софья, Мурашкина Ольга) — 13.12,3

Воргоронъёс

1. Пичи Пурга (Филимонов Денис, Баграшов Дмитрий) — 10.33,3

2. Якшур-Бӧдья (Ходырев Дмитрий, Телегин Александр) — 10.34,6

3. Можга (Семёнов Виктор, Курбатов Илья) — 10.35,2

Эстафета

Нылкышноос (4х3 иськем)

1. Пичи Пурга (Семёнова Елена, Филимонова Светлана, Кувшинова Евгения, Трошкина Ульяна) — 39.37

2. Эгра (Леконцева Дарина, Чуракова Валентина, Поторочина Анастасия, Копысова Наталья) — 40.27

3. Кез (Иванова Яна, Дунькина Галина, Главатских Виктория, Белослудцева Дарья) — 40.31

Воргоронъёс (4х5 иськем)

1. Эгра (Лекомцев Павел, Копысов Виктор, Киливнюк Кирилл, Вахрушев Евгений) — 55.18

2. Пичи Пурга (Николаев Пётр, Семёнов Николай, Филимонов Денис, Баграшов Дмитрий) — 56.19

3. Шаркан (Кутергин Владислав, Корепанов Олег, Хохряков Григорий, Едыгаров Роман) — 56.51

Полиатлон

(гимнастика, ыбылӥськон, куасэн бызьылон)

Нылкышноос (18-39 арес)

1. Зямбаева Карина (Юкаменск) — 265 очко

2. Будина Марина (Дэри) — 253 очко

3. Лекомцева Лилия (Кез) — 245 очко

Нылкышноос (40 арес но солэсь ятыр)

1. Маркова Елена (Эгра) — 276,9 очко

2. Суворова Нина (Ува) — 274,6 очко

3. Петрова Галина (Пичи Пурга) — 264,6 очко

Воргоронъёс (18-39 арес)

1. Злобин Николай (Юкаменск) — 279 очко

2. Чухланцев Иван (Сарапул) — 270 очко

3. Каргашин Илья (Вавож) — 261 очко

Воргоронъёс (40 арес но солэсь ятыр)

1. Ефремов Вениамин (Эгра) — 293,04 очко

2. Батаногов Николай (Шаркан) — 280,6 очко

3. Дмитриев Александр (Дэри) — 274,94 очко

Семьяос

(дартс, комбинированной эстафета, эстафета)

Нылпизы — ныл

1. Мария, Елена но Александр Мурашовъёс (Пичи Пурга)

2. Юлия, Наталья но Виктор Копысовъёс (Эгра)

3. Анна, Татьяна но Иван Зайцевъёс (Вавож)

Нылпизы — пи

1. Владимир, Ольга но Василий Малыхъёс (Дэри)

2. Егор, Елена но Владимир Климентьевъёс (Кез)

3. Роман, Надежда но Александр Кобелев-Меньшиковъёс (Кизнер)

Кивалтӥсьёс

Ыбылӥськон

1. Четкарёв Дмитрий (Дэри) — 90 очко

2. Крмакова Светлана (Эгра) — 88 очко

3. Андреев Вениамин (Кизнер) — 88 очко

Дартс

1. Соловьёва Ольга (Эгра) — 632 очко

2. Федотов Сергей (Сьӧлта) — 612 очко

3. Асабин Игорь (Сарапул) — 586 очко

Куасэн бызьылон

Нылкышноос

1. Логинова Надежда (Пичи Пурга)

2. Соловьёва Ольга (Эгра)

3. Созонова Ольга (Дэри)

Воргоронъёс

1. Лескин Владимир (Кизнер)

2. Уразов Эрик (Сьӧлта)

3. Собин Василий (Можга)

Баскетбол

Нылкышноос

1. Вавож

2. Алнаш

3. Ува

Воргоронъёс

1. Дэри

2. Сарапул

3. Ува

Шашки

1. Ува

2. Юкаменск

3. Сьӧлта

Шахмат

1. Можга

2. Дэбес

3. Эгра

Хоккей

1. Дэри

2. Эгра

3. Вотка

Огъя зачётын

I группа

1. Эгра 2. Дэри 3. Пичи Пурга,

Ува, Кез, Балезино, Можга, Вотка, Сарапул

II группа

1. Вавож 2. Шаркан 3. Кизнер,

Алнаш, Яр, Якшур-Бӧдья, Камбарка, Глазов

III группа

1. Юкаменск 2. Сьӧлта 3. Кияса,

Дэбес, Красногорск, Грак, Кара-кулино, Сюмси

 

Кызьы ортчизы шудонъёс:

Удмурт Дунне
By Удмурт Дунне Февраль 28, 2018 11:17
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*