Сигаевоын ортчем ӵошатсконлы йылпумъянъёс

Удмурт Дунне
By Удмурт Дунне 15 июля, 2016 11:30
Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/u/udmdunne/domains/udmdunne.ru/wp-content/themes/allegro-theme/functions/other.php on line 93

Кылем арня пумын Сигаево черкогуртын юр-яр вал.

Вормисе потэмъёс

Бызьылон

Нылкышноос:

100 метре

  1. Копотева Надежда (Камбарка) — 12,0
  2. Николаева Снежана (Можга) — 12,4
  3. Дюкина Юлия (Яр) — 12,5

400 метре

  1. Копотева Надежда (Камбарка) — 0.57,9
  2. Долотовских Алина (Вавож) — 0.59,1
  3. Шергина Марьям (Сарапул) — 0.59,7

800 метре

  1. Муленко Екатерина (Сарапул) — 2.09,6
  2. Васильева Кристина (Дэри) — 2.12,1
  3. Долотовских Ольга (Вавож) — 2.14,1

1500 метре

  1. Наговицына Елена (Каракулино) — 4.24,7
  2. Васильева Кристина (Дэри) — 4.31,1
  3. Беляева Яна (Дэри) — 4.32,8

3000 метре

  1. Наговицына Елена (Каракулино) — 9.24,6
  2. Беляева Яна (Дэри) — 9.35,9
  3. Корепанова Юлия (Вавож) — 9.36,1

Воргоронъёс:

100 метре

  1. Чучков Семён (Кизнер) — 10,4
  2. Торхов Юрий (Вавож) — 10,6
  3. Беляев Алексей (Дэри) — 10,7

400 метре

  1. Торхов Юрий (Вавож) — 48,2
  2. Александров Рудольф (Алнаш) — 49,8
  3. Устюжанин Максим (Кияса) — 50,5

1500 метре

  1. Хмелёв Виталий (Пичи Пурга) — 3.52,9
  2. Тришканов Кирилл (Дэри) — 3.54,7
  3. Шкляев Андрей (Шаркан) — 3.58,9

3000 метре

  1. Васильев Константин (Дэри) — 8.18,4
  2. Хмелёв Виталий (Пичи Пурга) — 8.19,6
  3. Трофимов Андрей (Эгра) — 8.26,2

5000 метре

  1. Васильев Константин (Дэри) — 14.04,3
  2. Тришканов Кирилл (Дэри) — 14.11,1
  3. Трофимов Андрей (Эгра) — 14.13,2

 

Ӝог ветлон

Нылкышноос:

3 иськем

  1. Турова Юлия (Шаркан) — 13.35
  2. Бушкова Александра (Ува) — 13.44
  3. Венедиктова Валентина (Ува) — 13.50

5 иськем

  1. Турова Юлия (Шаркан) — 23.34
  2. Пулькина Анастасия (Кез) — 23.43
  3. Бушкова Александра (Ува) — 24.02

Воргоронъёс:

5 иськем

  1. Вахрушев Максим (Шаркан) — 20.33
  2. Максимов Владислав (Балезино) — 20.41
  3. Корепанов Сергей (Вавож) — 20.50

10 иськем

  1. Вахрушев Максим (Шаркан) — 42.11
  2. Корепанов Сергей (Вавож) — 42.15
  3. Максимов Владислав (Балезино) — 43.03

 

Нылкышноослэн 400х300х200х100 эстафетазы

  1. Дэри (Васильева Кристина, Беляева Яна, Пушина Анна, Петрушина Евгения) — 2.22,1
  2. Ува (Пчельникова Юлия, Стародубцева Надежда, Бекчурина Наталья, Баранова Мария) — 2.22,4
  3. Вавож (Долотовских Алина, Повышева Олеся, Долотовских Ольга, Боброва Екатерина) — 2.22,5

 

Воргоронъёслэн 800х400х200х100 эстафетазы

  1. Вавож (Миловидов Пётр, Торхов Юрий, Трефилов Алексей, Зубарев Иван) — 3.16,5
  2. Пичи Пурга (Хмелёв Виталий, Алексеев Алексей, Кузьмин Павел, Горшков Олег) — 3.19,2
  3. Дэри (Тришканов Кирилл, Васильев Константин, Беляев Алексей, Антонов Артём) — 3.23,0

 

Кузьдалае тэтчан

Нылкышноос:

  1. Николаева Снежана (Можга) — 571 сантиметр
  2. Дюкина Юлия (Яр) — 537 сантиметр
  3. Кожевникова Екатерина (Якшур-Бӧдья) — 519 сантиметр

Воргоронъёс:

  1. Александров Рудольф (Алнаш) — 712 сантиметр
  2. Банкеев Дмитрий (Сюмси) — 660 сантиметр
  3. Сентяков Артём (Вотка) — 652 сантиметр

 

Полиатлон

Нылкышноос:

18-39 арес

  1. Кудрявцева Жанна (Ува)
  2. Лекомцева Лилия (Кез)
  3. Зямбаева Карина (Юкаменск)

40 арес но солэсь ятыр

  1. Боброва Надежда (Сарапул)
  2. Петрова Галина (Пичи Пурга)
  3. Михайлова Раиса (Вотка)

 

Воргоронъёс:

18-39 арес

  1. Злобин Николай (Юкаменск)
  2. Туманов Сергей (Можга)
  3. Чухланцев Иван (Сарапул)

40 арес но солэсь ятыр

  1. Ефремов Вениамин (Эгра)
  2. Батаногов Николай (Шаркан)
  3. Вахрушев Владимир (Дэри)

Гира ӝутъян

Нылкышноос:

Секталазыя 63 килограммозь

  1. Калашникова Валентина (Дэбес)
  2. Веретенникова Татьяна (Яр)
  3. Антонова Татьяна (Пичи Пурга)

Секталазыя 68 килограммозь

  1. Хлебак Светлана (Можга)
  2. Шутова Надежда (Юкаменск)
  3. Булатова Татьяна (Кизнер)

Секталазыя 68 килограммлэсь ятыр

  1. Заварухина Ирина (Пичи Пурга)
  2. Павлова Вероника (Можга)
  3. Воронцова Ольга (Шаркан)

Воргоронъёс:

Секталазыя 63 килограммозь

  1. Смирнов Антон (Сюмси)
  2. Вагинов Николай (Можга)
  3. Калинин Иван (Вотка)

Секталазыя 68 килограммозь

  1. Панфилов Алексей (Пичи Пурга)
  2. Киселёв Александр (Кизнер)
  3. Зорин Василий (Сьӧлта)

Секталазыя 73 килограммозь

  1. Шиляев Иван (Ува)
  2. Семёнов Николай (Пичи Пурга)
  3. Бурков Юрий (Сьӧлта)

Секталазыя 78 килограммозь

  1. Власичев Юрий (Ува)
  2. Рудин Александр (Можга)
  3. Перевощиков Андрей (Дэри)

Секталазыя 85 килограммозь

  1. Иванов Юрий (Можга)
  2. Ипатов Евгений (Ува)
  3. Осинцев Алексей (Дэри)

Секталазыя 95 килограммозь

  1. Шатров Тимофей (Балезино)
  2. Жуков Валерий (Сюмси)
  3. Мерзляков Владимир (Вотка)

Секталазыя 95 килограммлэсь ятыр

  1. Осинкин Юрий (Сарапул)
  2. Кагиров Ильдар (Ува)
  3. Мамонтов Николай (Дэри)

 

Армспорт

Нылкышноос:

Секталазыя 55 килограммозь

  1. Арасланова Зульфия (Юкаменск)
  2. Кузнецова Наталья (Дэри)
  3. Безумова Елена (Вавож)

Секталазыя 65 килограммозь

  1. Перевощикова Мария (Кез)
  2. Корепанова Любовь (Яр)
  3. Курбатова Лилия (Шаркан)

Секталазыя 80 килограммозь

  1. Ившина Елена (Юкаменск)
  2. Масалева Анна (Каракулино)
  3. Наговицына Светлана (Балезино)

Воргоронъёс:

Секталазыя 65 килограммозь

  1. Демьянов Иван (Пичи Пурга)
  2. Лебедев Кирилл (Вавож)
  3. Пасынков Александр (Ува)

Секталазыя 75 килограммозь

  1. Широбоков Павел (Шаркан)
  2. Конышев Евгений (Ува)
  3. Терехов Сергей (Вавож)

Секталазыя 85 килограммозь

  1. Корякин Андрей (Дэри)
  2. Беляев Андрей (Сарапул)
  3. Глухов Евгений (Камбарка)

Секталазыя 95 килограммозь

  1. Каримов Ринат (Сарапул)
  2. Александров Матвей (Дэри)
  3. Данасиенко Севастьян (Дэри)

Секталазыя 95 килограммлэсь ятыр

  1. Агафонов Руслан (Вавож)
  2. Скворцов Дмитрий (Эгра)
  3. Каримов Тимур (Сарапул)

 

Нюръяськон

Секталазыя 62 килограммозь

  1. Аллакулов Владимир (Вавож)
  2. Вахрушев Юрий (Шаркан)
  3. Кислицин Максим (Ува)

Секталазыя 72 килограммозь

  1. 1. Кислицин Сергей (Сарапул)
  2. Чайников Алексей (Вавож)
  3. Щетников Антон (Якшур-Бӧдья)

Секталазыя 84 килограммозь

  1. Мамонтов Андрей (Дэри)
  2. Вахидов Манучехр (Якшур-Бӧдья)
  3. Валеев Тимур (Алнаш)

Секталазыя 100 килограммозь

  1. Фадеев Андрей (Грак)
  2. Мурадов Джабраил (Яр)
  3. Кузнецов Николай (Сюмси)

 

Дзюдо

Секталазыя 66 килограммозь

  1. Эминов Рустам (Дэри)
  2. Атрахманов Марат (Камбарка)
  3. Баталов Анатолий (Дэри)
  4. Аллакулов Владимир (Вавож)

Секталазыя 73 килограммозь

  1. Горшенин Роман (Камбарка)
  2. Хамитов Артур (Алнаш)
  3. Каракулов Антон (Кез)
  4. Тасмаев Дмитрий (Каракулино)

Секталазыя 81 килограммозь

  1. Чирков Станислав (Ува)
  2. Мамонтов Андрей (Сарапул)
  3. Мальчиков Николай (Ува)
  4. Манашев Михаил (Алнаш)

Секталазыя 90 килограммозь

  1. Халецкий Александр (Камбарка)
  2. Фадеев Андрей (Грак)
  3. Дементьев Алексей (Яр)
  4. Шершун Адриан (Ува)

 

Спортъя семьяос

(Дартс, теннис, турполоса, шашки, эстафета)

Семья — ныл

  1. Юкаменск (Елена, Ольга но Алексей Васильевъёс)
  2. Балезино (Дарья, Татьяна но Андрей Наговицынъёс)
  3. Сьӧлта (Екатерина, Ольга но Александр Никифоровъёс)

Семья — пи

  1. Дэри (Владимир, Ольга но Василий Малыхъёс)
  2. Шаркан (Станислав, Наталья но Эрих Бурановъёс)
  3. Кизнер (Максим, Елена но Михаил Галкинъёс)

 

Ӝӧк выл теннис

Нылкышноос:

  1. Кез 2. Балезино 3. Дэри

Воргоронъёс:

  1. Кез 2. Ува 3. Балезино

 

Волейбол

Нылкышноос:

  1. Дэри 2. Можга 3. Кез

Воргоронъёс:

  1. Дэри 2. Можга 3. Балезино

 

Пичи лапта

Нылкышноос:

  1. Эгра 2. Каракулино 3. Пичи Пурга

Воргоронъёс:

  1. Пичи Пурга 2. Каракулино 3. Дэри

 

Шальы

  1. Кизнер 2. Эгра 3. Шаркан

 

Гозы кыскан

  1. Грак 2. Пичи Пурга 3. Кизнер

 

Пичи футбол

  1. Дэри 2. Вотка 3. Ува

 

Кивалтӥсьёс

 

Ыбылӥськон

Нылкышноос:

  1. Чуракова Татьяна (Эгра) — 93 очко
  2. Крмакова Светлана (Эгра) — 92 очко
  3. Уткина Тамара (Яр) — 75 очко

Воргоронъёс:

  1. Булдаков Сергей (Балезино) — 89 очко
  2. Зиятдинов Борис (Дэри) — 87 очко
  3. Шумихин Владимир (Сарапул) — 85 очко

 

Шальы

  1. Юкаменск 2. Красногорск 3. Шаркан

 

Дартс

  1. Сьӧлта 2. Сарапул 3. Вавож

 

Огъя зачётын

I группа

  1. Дэри 2. Сарапул 3. Ува

Пичи Пурга, Можга, Эгра, Балезино, Кез, Вотка

II группа

  1. Шаркан 2. Кизнер 3. Якшур-Бӧдья

Вавож, Алнаш, Яр, Глаз, Камбарка

III группа

  1. Юкаменск 2. Каракулино 3. Дэбес

Сьӧлта, Кияса, Красногорск, Грак, Сюмси

Удмурт Дунне
By Удмурт Дунне 15 июля, 2016 11:30